PATRIOTI ČR

100 tisíc seniorů a exekuce

14.10.2016

Počet důchodců, kteří žijí ve strachu, že jim zítra ráno u dveří zazvoní exekutor, stále prudce roste, jak v Čechách, tak především na Moravě. Za posledních patnáct let se počet seniorů zatížených exekucí zvedl skoro SEDMKRÁT(!!!). Podle odhadu odborníků, může být koncem letošního roku kriticky zadlužených téměř 100 tisíc lidí, ve věku nad 60 let.

Minulý týden, tady u nás v ulici,navštívili exekutoři šedivou, bezbrannou, 83 let starou paní,u které byla hlášena její vnučka dlužnice , která u ní již léta nebydlí. Marně exekutorům vysvětlovala, že tam dívka nebydlí. Přesto,že viděli, že se tam nachází pouze skrovný nábytek a nebyly tam věci odpovídajícívlastnictví mladé ženy, chtěli jí oblepit její majetek,i ten, na který měla doklady. Po upozornění, že je to její, odvětil drze exekutor, ať si pak podá u soudu vylučovací žalobu.

Babička která sotva chodí o holích a je nemocná, má běhat po soudech a domáhat se svých pár věcí, které potřebuje k dožití?

Je to opovrženíhodný hnus a ostuda, že zákon v naší zemi nejen že podporuje, ale přímo zaměstnává a úkoluje takové ubožáky, kteří se neumí chovat a nemají ani základní běžnou úctu ke starým lidem, za jejichž daně sami vystudovali.

Považujeme proto nadále za nepřípustné, aby rozsudek státního soudu vykonával komerční exekutor. Považujeme proto nadále za nepřípustné, aby kdokoliv zhoršoval situaci povinného a svým ziskem navyšoval mnohonásobně jeho dluh. Považujeme proto nadále za nepřípustné, aby exekuce probíhala všemi způsoby naráz a povinný byl zcela odříznut od jakýchkoliv příjmů

Považujeme proto nadále za nepřípustné, aby exekuce byla příčinou druhotné platební neschopnosti povinného.

Považujeme proto nadále za nepřípustné, aby na komerční exekutory nikdo nedohlížel a neověřoval zákonný postup exekutora a formu výkonu exekuce

Považujeme proto nadále za nepřípustné, aby zákony zvýhodňovali jednu stranu (finanční ústav) transakce před druhou (občan) a omezovali rizika výhradně na stranu (občana), zatímco stranu druhou (finanční ústav) rizika zbavoval.