PATRIOTI ČR

K referendu za zachování zdravotního střediska na sídlišti Rohožník

28.03.2018

Jak je uvedeno pod prohlášením přípravného výboru, které jsem přečetl na prosincovém zastupitelstvu a bylo otištěno v prosincovém Magazínu Oko č. 12 (viz níže), naše aktivita za vyhlášení referenda není namířena proti jakémukoliv typu zdravotnického zařízení na Blatově v bývalé budově továrny Ideal Lux. Naopak. Chceme rozšířit dostupnost zdravotnické péče v celém Újezdě, nikoliv jen přesouvat ... 

Vážení občané,prosím, nevnímejte referendum jako konflikt občanů ze sídliště Rohožník a z Blatova, ale naopak jako příležitost táhnout za jeden provaz.Tak jako "rohožničtí" mohou podpořit vybudování zdravotnického zařízení na Blatově, blatovští zase mohou podpořit zachování a rekonstrukci zdravotního střediska na Rohožníku. Velikost Újezda nad Lesy je více než dostatečná pro široký rozvoj zdravotních služeb.Navíc to není tak dávno, kdy byly především blatovským občanům utajovány informace v kauze Ideal Lux. 

Dnes pro změnu nejsou zveřejňovány informace především pro rohožnické občany v kauze zdravotního střediska. 

A proč? Odpověď je jednoduchá. V obou případech je problém v politickém vedení naší městské části, které občany svým jednáním nezodpovědně rozděluje.Nenechte se proto vtáhnout do této hloupé politiky s kdoví jakými zájmy a svojí účastí v akci "referendum" ukažte špatným politikům a jejich chybným rozhodnutím navzdory též schopnost široké a vzájemné občanské spolupráce i podpory. Děkuji.

Petr Duchek,zmocněnec přípravného výboru