PATRIOTI ČR

KDO JE PATRIOT

30.03.2018

Mnozí z nás pozorují, kterak se ve tmě topí pojmy jako jsou tradice, historie, kulturní dědictví, vlast, rodina, národ a mnohé další. Šance zastavit tento úpadek je jen na nás, nečekejte na Mesiáše, fakt nepříjde. 

Asi každý by měl začít na tom nejspodnějším schodě. Na tom dlouhém schodišti, které má jako každý dům svá patra a při cestě vzhůru Vás budou pálit stehna, budete popadat dech. 

Musíme nejprve začít v místě kde žijeme, tedy pomáhat zlepšovat své okolí, být dobrovolníkem, organizovat společenské akce, znovu dávat lidi dohromady. Jistě já vím, že se již okolo nás vytvořila silná sociální zeď, je třeba ji pomaloučku bourat. 

Pracujte například v bytových družstvech, to je ta nejdrsnější škola nevděku, ale i odpovědnosti. Přinese Vám to více šedin, než si dokážete představit, ale je to dokonalá přípravka, ale také skvělý detektor jestli vůbec na to máte. 

Využijte svých praktických schopností, byl jste hasič, zdravotník, tak se snažte zdokonalovat, přednášejte, buďte dobrovolným hasičem, milujete historii pište články, točte videa, organizujte tancovačky, soutěže o nejlepší štrůdl nebo bramborový salát. Věřte, že někdy stačí třeba pouhé organizování sousedského grilování a poznáte co souseda skutečně štve, musíte být aktivní a upřímní. 

Neporadil jsem Vám? Založte tedy nejprve Facebookovou skupinu své obce, města, pište třeba o historii, foťte a až budete mít dostatek členů, udělejte brigádu, ale musí Vás to bavit a musíte tomu věřit, naší ideologií není Marx, ale láska ke svému okolí, propojování minulosti, přítomnosti a budoucnosti bez vyrvání kořenů starých stromů a přitom citlivé výsadby nových a zdravých stromků.

Naučte se být ironický, útočnost a vulgarita Vás orazítkuje a z téhle škatulky se velmi těžko dostanete, vlastně už nikdy. Nehledejte však laciné senzace, vždy myslete, že každý  krok v mediálním prostoru musí nést své riziko, jinak je to jen laciné hrdinství.

Tolik let zadupaného patriotismu musí projít znovu svojí vzkříšenímí. Bohužel v posledních letech se mnozí "patrioti" snaží pouze rychle nasednout do výtahu a co nejrychleji se dostat až do nejvyšších pater a pak ta scéna a pohled na vlastence a patrioty vypadá - bídně. 

Falešná představa, že patriot musí být co nejvulgárnější, nejagresivnější, aby dostal co nejvíce lajků na nebo měl co nejvulgárnější titulek na Parlamentních listech pouze devalvuje skutečný patriotismus a vrací vše o znovu a znovu o několik kroků zpět. 

Nemá proto cenu kritizovat každý pšouch. Uvědomte si, že rybníček je tak malinkatý, že vždycky na toho svého doktora Cvacha narazíte. Kompromis na cestě po schodech je důležitý, co bude až budete nahoře je pak už jen na Vás. 

Vlastenectví a patriotismus se pro někoho také stává zajímavou akcií na kterou lze vsadit a pragmaticky podporovat a následně při úspěchu kasírovat, aby ne, politika u nás je nejlépe organizovanou mafií, která je legálně financována ze státních prostředků - státních příspěvků. 

Máte skutečně rád své místo, kde žijete? Vnímáte, že přišel ten čas si vzít své město, obec, městys zpět, tak se přidejte!

Jiří Vítek

předseda strany PATRIOTI ČR