PATRIOTI ČR

TZ: LIDL a kříže. Tady nejde o nějakou retuš modelky. Jde o akci Patriotů

06.09.2017

Prvním nápadem bylo přestavět Lidl přes noc v katedrálu za hudby Demise Roussosa, ale na tento happening se nenašlo dostatek finančních prostředků, všechny jsou vyčerpané "umělci" a nekonečnou řadou ziskovek.

Proč kříže na Lidlu?
Z fotek se vždy mažou nepohodlní lidé, nepohodlné symboly.

Akce na Praze 8 a v Brně se učastnili lidé, kterým nestačí pouze komentovat situaci na socialních siti a klikat na palec u vtipných fotomontáží apod.. Šlo o občany, které tento krok společnosti Lidl urazil a nestačila a nestačí jim alibistická odpověď vedení společnosti Stiftung Co. KG. Šlo o spontánní akci, která měla obrazně přinést chybějící kříže na půdu prodejen Lidl, a zcela vážně měla upozornit na psychopatickou korektnost, která pomalu gumuje historické a kulturní symboly spojené s minulostí, ale již také současností Evropy.

V průběhu akce bylo dbáno, aby nedošlo k poškození majetku a kříže šly jednoduše sundat, bez použití speciální techniky. Nebyla použita politická ani hanlivá slova v psané podobě, v ústní však mnoho.Nešlo o urážku zaměstnanců Lidlu v provozovnách, ti nemůžou byt trestaní za jednání svého zaměstnavatele, stačí, že je jejich zaměstnavatel v roce 2009 nechal "šmírovat" kamerou na toaletách.

Vandalství je mazat kříže a překreslovat realitu. Upozorňujeme, že jsme pro volné a svobodné podnikání, však je drzostí urážet a lhát v reklamě, v tomto případě nejde o nějaký slogan, který má přilákat kupujícícího na udičku marketingových lží, tady jde o politické řiťolezectví na jedné straně a hrubou urážku a překreslování historie na druhé straně, nejde o nějakou retuš poďobané holky! Ačkoliv nechal Lidl křesťanské kříže na výrobcích vymazat, tak půlměsíce na kupolích islámských mešit zjevně nikoliv. Tomu se přece nedá říkat náboženská neutralita. Dnes mažou kříže, zítra modelky v plavkách, pak příjdou na řadu Židi, křesťané????

Jiří Vítek a Leoš Prokeš, PATRIOTI ČR